Арсенал сбърка след разгрома над Лудогорец, но излезе на върха поне за малко (видео)

Арсенал огорчи своя мениджър Арсен Венгер, който днес празнува 67-ия си рожден днес, след като не успя да победи на "Емиратс", завършвайки при нулево равенство сблъсъка си с Мидълзбро. Голът остана мираж за домакините, които само преди няколко дни отбелязаха цели шест попадения на Лудогорец. Нещо повече - гостите създадоха по-чистите положения, като Петер Чех на три пъти се намесваше решаващо, а веднъж и гредата му помогна след удар на Гастон Рамирес. Така серията от шест поредни победи на "топчиите" в Премиър лийг приключи.

Венгер бе направил четири промени в сравнение с 11-те, които започнаха при разгрома над Лудогорец (6:0). Петер Чех се завърна на вратата, Алекс Иуоби замени Алекс Окслейд-Чембърлейн, Начо Монреал стартира вместо Киърън Гибс, а Мохамед Елнени започна на мястото на контузения Санти Касорла. Гранит Джака е наказан. Адам Клейтън, Даниел Аяла и Адама Траоре бяха титуляри за гостите.

Лондончани очаквано започнаха с домакински натиск, но играчите на Боро се бяха затворили много добре и не допуснаха големи опасности за Валдес. Елнени отправи един опасен удар от около 25 метра, след който топката профуча встрани. В 20-ата минута гостите организираха страхотна контра, при която Траоре излезе очи в очи с Чех, но стражът спаси с крак. Топката стигна до Негредо, който не успя да я насочи в опразнената врата и стреля отново в Чех. Минута след това Гастон Рамирес нацели гредата след много добро изпълнение на пряк свободен удар.

В 33-ата минута Чех отново спаси отбора си от сигурен гол. Този път отбраната на "топчиите" изпусна Рамирес, който получи шанс от два метра да стреля с глава, но чешкият страж отново спаси. В самия край на първата част малко не достигна на Йозил да засече прострелно центриране на Уолкот и да открие резултата.

В 48-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност. Валдес сгреши при една безобидна ситуация след свободен удар за Арсенал. Това даде възможност на Алексис да центрира от малък ъгъл, но подавенето дойде високо за Косиелни, който не успя да засече в опразнената врата. Пет минути след това Валдес изби много опасен удар на Санчес от пеналтерията.

В 59-ата минута Чех за трети път спаси Арсенал, след като Траоре проби на скорост и стреля остро по диагонала, но вратарят изби. В 66-ата минута Алексис Санчес бе изведен зад отбраната, но стреля слабо и Валдес улови. В самия край пък Косиелни се намеси много добре в собственото си наказателно поле, след като се хвърли на шпагат и отне топката от нахлуващия на скорост Негредо.

В добавеното време Йозил прати топката във вратата на Валдес, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Арсенал излезе на първо място с 20 точки, но по-късно Ливърпул има шанс да измести "топчиите" от върха. Утре пък играе Манчестър Сити, който също може да се върне на челото.