Левски мачка на "Герена" и без Люпко (видео+галерия)

Люпко Петрович си тръгна, но Левски не се притесни и удари Берое с 2:0. Наставникът напусна своя пост буквално преди домакинството на стадион "Георги Аспарухов" от 11-ия кръг на Първа професионална лига, но въпреки това "сините" се върнаха към победите след равенството с ЦСКА-София.
Домакините бяха водени от Елин Топузаков и Асен Букарев, а головете през втората част отбелязаха Антонио Аниете (64) и Георги Костадинов (81). Успехът е осми в първенството за столичани, които вече имат 27 точки, а от шест срещи пред собствена публика нямат допуснат гол.

Петата поредна победа на Левски на "Герена" бе напълно заслужена, след като през първата част пропуснаха няколко положения, а на два пъти и гредите спасиха Благой Макенджиев. През втората част Берое започна да играе по-добре, като в 52-ата минута имаше претенции за дузпа, след като Борислав Цонев бе бутнат от Сашо Александров. Чисти положения пред Боян Йоргачевич липсваха, а Аниете от фаул в 64-ата минута изправи публиката на крака. Бившият халф на "заралии" Костадинов с глава пък оформи победата в 81-ата минута. Националът вече има четири попадения, като е едноличен голмайстор на тима в първенството, а Бабатунде, Нар, Краев и Аниете имат с един по-малко.

Левски - Берое 2:0 Централният бранител Виктор Генев започна титуляр за "сините" за първи път от 2009 година, като смени Александър Александров. Антонио Аниете и Божидар Краев също се завърнаха от първата минута, след като бяха резерви в дербито с "червените".

Левски - Берое 2:0 Пламен Липински пък заложи на Борислав Цонев, който излезе за първи път срещу Левски, където прекара последните пет години. Освен него Жуниор Мапуку, Емил Гъргоров и Неманя Милисавлиевич стартираха в предни позиции.

Домакините бяха по-активни от самото начало, но удари на Адениджи, Нар и Аниете бяха спасени от Макенджиев. Гъргоров бе заменен поради травма от Георги Божилов в 13-ата минута. В 23-ата минута Адениджи удари гредата с глава, след като засече с глава центриране на Александров. Макенджиев отново парира изстрел, но този път стреля Краев. Малко след това, младокът стреля с глава в аут от няколко метра. В 41-ата минута Пиргов също удари гредата. Бранителят нацели дясната греда от няколко метра, след като се възползва от избита от Макенджиев топка след удар на Прохазка.

Левски - Берое 2:0 В 52-ата минута Александров избута Цонев в наказателното поле, но Станислав Тодоров изненадващо отсъди симулация, като дори даде картон на близнака, вместо дузпа.

Виктор Генев също се контузи и Симон Сандберг влезе на негово място в 55-ата минута. В 64-ата минута Антонио Аниете даде аванс на домакините. Испанецът бе точен след отлично изпълнение на фаул.
Голът бе негов трети през този сезон, а също така втори на "Герена". Берое опита да реагира, но имаше само два удара право в ръцете на Йоргачевич.
Левски - Берое 2:0 "Сините" пък търсеха втори гол и той дойде в 81-ата минута, когато след центриране от корнер Пиргов игра с глава, топката попадна в Костадинов, който изпревари Иво Иванов и от няколко метра също с глава наказа своя бивш тим.

Левски - Берое 2:0 Мехди Бурабия и Хеан Деса също се появиха в игра за домакините, докато нападателите Радослав Кирилов и Александър Колев влязоха за старозагорци, но до нов гол не се стигна. Така Левски записа победа номер 53 над Берое в мач № 100 между двата клуба.

Левски - Берое 2:0 Тимът от Стара Загора остана последният, който е победил "сините" в първенството, след като спечели с 2:1 през май. Сега обаче записа четвърта поредна загуба в първенството, като в последните си пет срещи има едва една спечелена точка.

Левски - Берое 2:0 "Сините" приемат Черно море на Георги Иванов-Гонзо в мач от 1/8-финалите за Купата на България през седмицата, докато Берое ще има цяла седмица да се готви, да спре черната си серия в първенството срещу Монтана от 12-ия кръг Под Аязмото.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Аниете (64)
2:0 Костадинов (81)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Виктор Генев, Диметър Пиргов, Веселин Минев, Роман Прохазка, Краев, Антонио Аниете, Георги Костадинов, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Атанас Зехиров, Неманя Милисавлиевич, Карлос Охене, Георги Динков, Емил Гъргоров, Борислав Цонев, Жуниор Мапуку