Голяма драма в Барселона, 3:0 не стигна за победа

Отборите на Еспаньол и Ейбар направиха 3:3 в ранния съботен мач от деветия кръг на Ла Лига. "Синьо-червените" от Страната на баските поведоха три гола разлика след попадения на Серхи Енрик (23), Диего Рейес (27 - автогол) и Кике (44). След почивката барселонци се върнаха в играта и направиха подвиг с голове на Ернан Перес (64), Пабло Пиати (73) и Лео Баптищао (92).

Гостите от "Ипуруа" натупаха своя съперник през първото полувреме. Въпреки че срещата започна с домакински натиск, баските първи се възползваха от грешка на съперника, а след това от още една и от още една. В 23-ата минута Педро Леон центрира отдясно, Кике не успя да стреля, но това се превърна в пас и Серхи Енрик отблизо реализира - 0:1.

Четири минути по-късно след центриране на Такаши Инуи Диего Рейес изрита топката нескопосано и я вкара в собствената врата. Секунди преди края на полувремето нова неточност в защитата на барселонци донесе трети гол. Кике беше в пасивна засада, Енрик получи топката и след това Кике се активира в играта и на празна врата направи 0:3.

След почивката момчетата на Кике Санчес Флорес се посъвзеха. В средата на полувремето те намалиха резултата чрез резервата Ернан Перес. В 64-ата парагвайският футболист изненада вратаря Асиер Риесго след асистенция на Пабло Пиати. В 73-ата стадионът повярва в обрата след ново попадение. Жерард Морено подаде към Лео Баптищао, който не овладя добре, но топката стигна до Пиати и той отбеляза.

В 77-ата аржентинецът падна в наказателното поле, искайки дузпа, но реферът реши, че такава няма. В 84-ата минута Фелипе Кайседо получи втори жълт картон. Еквадорецът се беше появил в 76-ата, а първото му предупреждение дойде в 79-ата. Въпреки кадровия дисбаланс домакините стигнаха до инфарктно равенство. В 92-ата минута Жерард Морено вкара за крайното 3:3 след грешка в защитата на гостите.