Фрайбург надделя над Аугсбург (видео)

Отборът на Фрайбург пречупи с 2:1 Аугсбург в двубой от осмия кръг на Бундеслигата. И двете попадения паднаха след почивката. Успехът качи Фрайбург в средата на таблицата.

През първото полувреме не се случи нищо интересно. Гостите от Бавария боравеха по-добре с топката, но не стигаха до опасностите пред вратата на Александер Шволов. В 26-ата минута домакините изградиха добра атака, но Марвин Хитц улови сигурно след рейда на Майк Франтц.

В 66-ата минута Максимилиан Филип откри за домакините след атрактивно насочване отблизо при центриране от фал към далечната греда. В 78-ата Нилс Петерсен отблизо удвои след насочване на празна врата. В 84-ата Халил Алтънтоп върна един гол също отблизо - 2:1.