Баварската машина пак заработи (видео + галерия)

Първенецът Байерн (Мюнхен) остави зад гърба си лошата серия и след втора домакинска победа в рамките на няколко дни показаха, че е превъзмогнал кризата. Този път баварците сразиха Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в мач от осмия кръг на Бунделсигата и продължават да са еднолични лидери в класирането. Успехът се оказа изненадващо лесен, тъй като съперникът, който също представя Германия в Шампионската лига, не оказа почти никаква съпротива. А в последно време "жребчетата" се бяха превърнали в неудобен съперник за мюнхенци.

Артуро Видал (16') и завърналият се след контузия Дъглас Коща (31') вкараха още преди почивката и интригата изчезна рано-рано. Бразилецът беше толкова щастлив, че изтича до феновете и си направи селфи с тях.

Байерн (Мюнхен) - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:0

Наставникът Карло Анчелоти направи няколко рокади, като остави на пейката Томас Мюлер, Жером Боатенг и Йошуа Кимих, а Филип Лаам изобщо не беше в групата, тъй като е преуморен. Андре Хаан и Ларс Щиндъл, с чиито голове в сряда Борусия надви Селтик в Шампионската лига, водеха нападението на гостите на "Алианц Арена".

Двубоят започна обещаващо с отлична възможност пред Фабиан Джонсън, който в 8-ата минута се оказа сам пред Мануел Нойер, но не успя да отиграе добре. Оказа се обаче, че това ще си остане единственото достигане на гостите до наказателното поле на Байерн за цялата първа част.

Секунди след пропуска на Джонсън Рафиня беше на крачка да забие най-красивия гол в кариерата си, но шутира в аут.

Домакините бяха пълни господари на терена и в 15-ата минута Роберт Левандовски удари греда.

Секунди след това обаче Видал засече в мрежата с глава за 1:0. В 31-ата минута Коща се възползва от неориентираната игра на Нико Елведи и с десния крак простреля Ян Зомер за 2:0.

Вместо обаче да се опитат да променят нещо, футболистите на Борусия предпочетоха да не допуснат повече попадения. Показателен за апатията им е фактът, че играчите на Байерн не извършиха нито едно нарушение за 45 минути.

През втората част Мьонхенгладбах заигра с трети централен бранител. В предни позиции се чу само името на Хаан, който в 53-ата минута беше спрян от съдията с пресилен фал, а в 71-ата минута негово засичане завърши с шут в страничния стълб.

В Байерн вече се настройват за двете дербита на Бавария с Аугсбург през идната седмица. Първо в сряда е мачът между двата тима на "Алианц Арена" от втория кръг на Купата на Германия, а след това в събота идва ред на среща за първенство, на която домакин ще е съперникът.

Борусия също ще се доказва за купата, където приема Щутгарт.