Дортмунд направи малко чудо, но нещата не са добре (видео + галерия)

С гол в последната минута Борусия (Дортмунд) измъкна геройско 3:3 при гостуването си на Инголщат 04 в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Вестфалци изоставаха с 1:3 след час игра, но в края успяха да изравнят, а дори се разминаха и с победата.

В същото време обаче участникът в Шампионската лига е спечелил само половината от двубоите си от началото на първенството и рискува да изостане на 6 точки от Байерн (Мюнхен), ако по-късно тази вечер баварците надвият Борусия (Мьонхенгладбах).

До днес Инголщат 04 беше последен в класирането, но на терена нещата не изглеждаха толкова лесни. Баварците дръпнаха през първото полувреме с голове-близнаци на Алмог Коен (6') и Дарио Лескано (24'). В 59-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг намали, но секунди след това Лескано заби още едно попадение - 3:1. В 69-ата минута Адриан Рамос върна интригата с гол за 2:3, а в 90-ата минута влезлият като смяна Кристиан Пулишич спаси Борусия от поражение. Освен тези шест попадения отборите пропуснаха още поне толкова и двубоят можеше да се развие по всякакъв сценарий.

Инголщат 04 - Борусия (Дортмунд) 3:3

Титулярният вратар на Борусия Роман Бюрки остана на пейката заради настинка, а шанс получи дългогодишният страж Роман Вайденфелер. Марио Гьотце също започна сред резервите. Изненадата на Томас Тухел обаче беше това, че тимът му стартира с двама централни нападатели - нещо нетипично за него.

Изненадани обаче се оказаха точни дортмундци, които още в 6-ата минута позволиха на Коен да вкара с глава. В 24-ата минута от същото положение се разписа и Лескано, за да затвърди слабостта на съперника при статичните положения, тъй като от последните седем гола в мрежата на Борусия пет дойдоха по този начин.

Това 2:0 след първите 45 минути спокойно можеше да е поне 4:0, ако не бяха два изключителни пропуска на Лукас Хинтерзеер (13' и 36') и един на Лескано (44').

В същото време вестфалци не създадоха нито една 100-процентова възможност и се задоволиха само с няколко удари от далечно разстояние.

На почивката Тухел реагира с офанзивна смяна - Кристиан Пулишич за Парк Жоо-Хо, след което отборът му заигра с трима в отбрана. Натискът даде резултат в 59-ата минута, когато Усман Дембеле центрира и Обамеянг насочи кълбото в ъгъла за 1:2.

Емоционалният подем в редиците на Борусия обаче изтрая само около десетина секунди, защото веднага след подновяването на играта Лескано вкара още веднъж след перфектна контраатака - 3:1.

Шокът в редиците на Дортмунд беше толкова голям, че само минута по-късно Моритц Хартман беше изпуснат, но вместо резултатът да набъбне на 4:1, шутът му срещна гредата. Това беше преломен момент, както щеше да се окаже по-късно.

Гостите намериха начин да се върнат в мача, след като в 69-ата минута Рамос изстреля топката зад гърба на Ориян Нийлан и разликата в резултата пак беше сведена до един гол.

Последваха добри намеси на стража след удари на Феликс Паслак и Гьотце, а в 88-ата минута и Обамеянг пропусна. Натискът обаче беше толкова силен, че в 90-ата минута защитата в червено рухна след добавка на Пулишич за 3:3.

В добавеното време Обамеянг остана на няколко сантиметра от победно попадение.

Идната седмица също ще е тежка за тима на Томас Тухел, защото първо му предстои първо домакинство срещу Унион (Берлин) за Купата на Германия, а след това идва дългоочакваното дерби на Рур срещу Шалке 04.

Независимо силния си мач днес, Инголщат остава под чертата и то без успех.