Тотнъм не успя да спечели и третото си гостуване за последната седмица (видео)

Тотнъм не успя да стигне до победата и в третото си гостуване в рамките на последната седмица, след като записа нулево равенство с Борнемут. Така "шпорите" пропуснаха възможността да излязат поне за няколко часа на първо място във временното класиране на Премиър лийг.

Една промяна имаше в състава на домакините в сравнение със състава, който започна при победата с 6:1 над Хъл Сити преди седмица - Джошуа Кинг замени Джиниър Станислас. По време на загрявката Андрю Сърман, който трябваше да стартира днес, получи контузия и бе заменен от Дан Гослинг.

Кайл Уокър се завърна за Тотнъм на мястото на Киърън Трипиър, който започна като титуляр в двубоя от ШЛ през седмицата. Винсент Янсен беше оставен на скамейката за началото, а на върха на атаката отново бе Сон Хюн-Мин. Муса Дембеле също стартира за "шпорите".

Още в петата минута домакините можеха да поведат, след като Чарли Даниълс стреля отблизо след корнер, Лорис спаси, след което топката срещна и напречната греда. Тотнъм отговори с нещо подобно - Ламела нанеса много хубав удар от около 25 метра, след който топката срещна сглобката на гредите. В 28-ата минута шут на Ериксен рикошира в Хари Артър и топката се насочи към долния десен ъгъл, но Боруц успя да спаси.

Тотнъм постепенно пое контрола върху двубоя, след като в първите около 25 минути "черешките" бяха много активни и атакуваха повече своя съперник. Това обаче не доведе до кой знае какви положения пред вратата на Боруц.

В 41-вата минута Ерик Ламела, който вече имаше жълт картон, влезе остро в гръб на Гослинг и домакините настояваха да му бъде показан втори жълт картон, но Крейг Поусън реши друго. Няколко минути преди това аржентинецът пък претендираше за дузпа, но такава по-скоро нямаше.

В 48-ата минута Боруц изби силен удар на Деле Али. Скоро след това пък Ламела стреля над гредата. В 76-ата минута Дани Роуз пропусна поредната възможност за гостите, стреляйки слабо и право в ръцете на Боруц. Десет минути преди края Сисоко удари с лакът Артър около тъчлинията, но инцидентът остана незабелязан от съдийската бригада. В 90-ата минута Афобе стреля много опасно с глава, но прати топката над напречната греда.

Тотнъм се изравни по точки с лидерите Манчестър Сити и Арсенал. Трите отбора имат по 19 пункта, но лондончани в този момент са с мач повече. Борнемут е на девета позиция.