Ашли Уагнър спечели кратката програма на Скейт Америка

Американката Ашли Уагнър спечели изненадващо кратката програма на Скейт Америка с резултат 69.50 точки, а на второ място с 64.87 остана 17-годишната японска дебютантка в Гран при сериите по фигурно пързаляне Маи Михара. Победителят ще бъде ясен след волната програма, която е насрочена за днес в Хофман Естейтс, щата Илиной.

Уагнър направи впечатляващо изпълнение на популярната песен "Sweet Dreams" от Eurhythmics, а нейният стил беше оценен много високо от съдиите. Изненадата пък дойде от петото място на 3-кратната световна шампионка Мао Асада от Япония, която изпитваше болки в коляното и това я ограничи в нейното изпълнение.

"Намирам се в много добра форма и това датира още от второто ми място на световното първенство. То ме мотивира да работя още повече, защото с много труд можеш да се качиш на подиума. Разбира се, крайната цел остава медал от олимпийски игри, който усещам че почти е в ръцете ми. Трябва само да надграждам от тук до 2018-а година", каза победителката в Скейт Америка от 2012-а година.

Михара падна на леда по време на загрявката, но в самото изпълнение японската тийнейджърка беше перфектна: " Това е първото ми състезание в сериите Гран при и мисля, че се справих добре". Рускините Евгения Тарашова и Владимир Морозов поведоха категорично при спортните двойки, след като завършиха програмата с резултат 75.24 точки. Американците Хевън Дени и Брендън Фрезър, които пропуснаха миналия сезон заради травма в коляното на дамата, са втори с 67.29, а трети са канадците Жулиан Сегин и Чарли Билодо с 66.49.