Кълъмбъс надви Чикаго, Бобровски с 32 спасявания

Новобранецът Зак Веренски отбеляза гол и подаде за още един, а неговите съотборници Ник Фолино и Уилям Карлсон вкараха първите си шайби за сезона при победа на Кълъмбъс с 3:2 над Чикаго в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Сергей Бобровски спря 32 удара към вратата на домакините в срещата, които спечелиха първа победа за сезона и спряха повторението на старта от миналата година, когато тръгнаха с осем поредни загуби. Кълъмбъс поведе след 9:10 минути игра в първата третина с гол при числено превъзходство, вкаран от Веренски, а Фолино и Карлсон подсигуриха двете точки с попадения през втората част. Тайлър Мот и Ричард Паник вкара за Черните ястреби, а Кори Крофърд отрази 25 удара на вратата си.

Густав Нюквист записа гол и асистенция при победа на Детройт с 5:3 над Нешвил. Джъстин Абделкадер, Дрю Милър, Томаш Татар и Дарън Хелм отбелязаха другите попадения за Червените криле, които спечелиха трети пореден мач в лигата. Петер Мразек пък отрази 30 удара. Джони Бойчук се разписа рано в третата част за победа на Ню Йорк Айлъндърс с 3:2 над Финикс в последния мач от петъчната програма на НХЛ. Днис Сайденберг и Райън Сторм вкараха другите два гола за Островитяните, а Ярослав Халак отрази 23 шайби.

Първнство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

НЙ Айлъндърс - Аризона 3:2
Кълъмбъс - Чикаго 3:2
Детройт - Нешвил 5:3