Симеонов и Гипускоа се върнаха на победния път

Алекс Симеонов изигра отличен мач и показа, че влиза във форма, а Гипускоа Баскет Сан Себастиан се върна към победите, надигравайки като гост Калсадос Робуста Клавихо с 10 точки разлика - 84:74. Така отборът на треньора Порфирио Фисак постигна четвъртата си победа във втора дивизия на Испания и вече има баланс от 4-1 след пет изиграни мача в ЛЕБ Оро.

Българското крило на отбора пък записа най-силното си представяне откакто е част от баския тим. Симеонов влезе от пейката и за близо 17 минути завърши на крачка от “дабъл-дабъл” с 9 точки и 8 борби. Бившият играч на Левски завърши с коефициент на полезно действие 14.

Майкъл Карлсон вкара 20 точки за победата, а Таутвидас Слезас - 12. Енрик Гаридо и Алберто Фернандес се отличиха съответно с 15 и 14 за домакините.