Фенербахче излъга Барса, Везенков с добри изяви (видео)

Българският национал Александър Везенков изигра добър мач, но Барселона записа домакинска загуба в Евролигата. Испанците бяха надиграни пред близо 6000 зрители в “Палау Блауграна” от актуалните вицешампиони на турнира от Фенербахче (Истанбул) с точка разлика - 72:73.

Везенков се включи от пейката и получи 19 минути игрово време от Йоргос Барцокас. Крилото се възползва максимално от дадения му шанс и вкара 7 точки, овладя 2 борби, направи 4 асистенции и отне 2 топки от противника, за да завърши с коефициент на полезно действие 14. Александър вкара 1/2 стрелби за 2 точки, 1/2 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия.

Тайриз Райс бе най-добър за домакините, премина пътя от герой до грешник, след като първо помогна на Барса да се върне в мача и да стопи 9 точки изоставане, но за сметка на това последната му стрелба при 72:73 бе блокирана. Американецът с черногорски паспорт бе най-резултатен с 19 точки и 6 асистенции за 31 минути игра.

Стратос Перпероглу (14) и Анте Томич (12) бяха другите състезатели на домакините с двуцифрени точкови показатели. За “фенерите” Костас Слукас и Боби Диксън се отличиха с по 15 точки, Богдан Богданович вкара 12, а Екпе Юдо - 10.

Това е първо поражение за “блаугранас”, които преди седмица спечелиха гостуването си на УНИКС (Казан), докато възпитаниците на Желко ОБрадович постигнаха втора поредна победа в новия формат на турнира.