В голов спектакъл Черно море превзе дома на Ботев (Пд) за първи път от 2003-а (видео)

Възродилият се след оставката на Николай Костов състав на Ботев (Пловдив) предложи нов голов спектакъл на своите фенове. За съжаление, седмица след драматичния триумф с 4:3 над Берое в “Битката на Тракия”, днес “жълто-черните” се озоваха в ролята на губещи. Футболистите на Николай Киров отстъпиха с 2:3 на Черно море в двубой от 11-ия кръг на Първа професионална лига и записаха първо поражение от “моряците” пред собствена публика от 2003 година насам.

Гостите от морската столица могат да се сърдят единствено на себе си, че до последния съдийски сигнал на Никола Попов трепериха за трите точки. Играчите на Георги Иванов се оттеглиха на почивката с цели три гола аванс след попаденията на Иван Коконов (3'), Даниел Георгиев (30') и Уго Секо (42'). След почивката обаче, с голове на Серкан Юсеин (62’) и Радослав Терзиев (70’), Ботев (Пловдив) се върна в мача и до последно държа в шах Гонзо и момчетата му.

С третия си пореден успех Черно море събра 20 точки в актива си и се настани еднолично на четвъртото място във временното класиране на Първа професионална лига. Домакините, за които това бе първа загуба в последните шест кръга, остават на шестата позиция със17 точки на сметката си.

“Моряците” започнаха ударно двубоя, след като още в 3-ата минута вече имаха аванс в резултата. Завърналият се на “Тича” това лято Иван Коконов изпревари Цветомир Панов около точката за изпълнение на дузпа и засече с глава по перфектен начин центриране на Онджей Сукуп отдясно. Шест минути по-късно резултатът можеше да бъде удвоен, но след индивидуална акция на Бакари отляво и последвал удар от границата на наказателното поле топката намери левия страничен стълб на Георги Георгиев.

След шокиращите първи десетина минути възпитаниците на Николай Киров опитаха да изравнят резултата и на няколко пъти бяха близо до това. Утвърдилият се като титуляр Пржемислав Коварж обаче отрази последователно удари на Иван Стоянов, Серкан Юсеин и Жоао Пауло. Втори гол в мача все пак падна, но за съжаление на феновете в Коматево, той отново бе във вратата на техните любимци.

В 30-ата минута Даниел Георгиев пое топката, премина няколко футболисти, след което от дъгата на наказателното поле я прати неспасяемо във вратата на домакините. Малко преди края на първата част Уго Секо пое топката отдясно и необезпокояван от никого, си проправи път към вратарското поле, откъдето технично с външен фалц за трети път матира защитата в "жълто-черно".

След почивката домакините излязоха пределно мотивирани да се върнат по най-бързия начин в мача. “Канарчетата” поставиха под сериозен натиск защитата в зелено-бяло и усилията им бяха възнаградени в 62-ата минута. Подобно на попадението на Уго Секо през първата част, Серкан Юсеин се разходи между няколко от играчите на Георги Иванов, след което с хубав удар от границата на наказателното поле намали за 1:3.

Осем минути по-късно Ботев стигна до втори гол. "Жълто-черните" получиха право да изпълнят ъглов удар, Тодор Неделев центрира и защитникът Радослав Терзиев се извиси над всички, за да засили още повече надеждите на домакините, че могат да стигнат поне до точката в Коматево. Въпреки желанието на Неделев и компания обаче, трети гол във вратата на Пржемислав Коварж не падна и пловдивчани загубиха с драматичното 2:3 домакинството си на Черно море.

Ботев (Пловдив) - Черно море 2:3