Монако избухна срещу Монпелие

Монако разгроми Монпелие с 6:2 в първия мач от десетия кръг на Лига 1 и се приближи само на точка от лидера Ница. "Монегаските" имат 22, докато Ница е с 23, но с мач по-малко.

Нищо не предвещаваше такъв погром над Монпелие след час игра на "Луи II", като резултатът до този момент беше 2:2, а мачът преминаваше през обрати. Будебуз откри за гостите в 9-ата минута. Домакините успяха да изравнят чрез Фалкао от дузпа в 36-ата. Мбаппе изведе Монако напред в началото на втората част, за да стигне Монпелие от своя страна до равенство от дузпа чрез Будебуз  в 61-ата.

В този момент Монако рязко вдигна оборотите и чрез Жемерсон, Валер Жермен, Тома Леьомар и Адама Траоре стигна до разгромния успех с 6:2 и затвърди репутацията си на отбора с най-добро нападение в Лига 1 през сезона, като бележи средно по 2,9 гола на мач.