Йорданеску с ново гръмко изказване - демонстрира огромно самочувствие

Наставникът на ЦСКА-София Едуард Йорданеску демонстрира голямо самочувствие след първата победа на неговия тим в първенството като гост.

Червените надиграха Монтана с 2:0, а след двубоя румънецът заяви, че не той е правил лятната подготовка на тима и затова той се представя колебливо. А когато той се заеме с това нещо, със сигурност ще вдигне отбора. Също така специалистът изтъкна, че причината за успеха са и взетите от него тактически решения на почивката.

"Беше трудно, очаквахме това. На почивката трябваше да направим промени, за да вземем трите точки. Тази победа е много важна за футболистите. Справихме се добре да преодолеем отбраната, защото действаха с петима бранители и един пред тях. Беше ни трудно да намерим пространство, но съм доволен, че го направихме.

На почивката промених схемата и действията ни, и това ни свърши работа. Смятам, че феновете виждат, че вървим в правилна посока. Трудно ни е, защото 6 основни футболисти ни липсваха, но всички играчи свършиха добра работа и съм доволен.

Опитвахме да използваме пространството чрез фланговете, но ни трябваше още един човек в наказателното поле и това бе Милчо Ангелов. Знаех, че ще свърши работа. Помолих футболистите на почивката да действат малко по-агресивно.

За нас бе много важно да вкараме ранен гол, за да ни успокои, но това не се случи. Трябваше да предприема нещо и се радвам, че второто полувреме вкарахме гол. Имаше футболисти, които не бяха с отбора по време на подготовката, аз не правих подготовка през лятото. Когато аз върша тези неща, ще вдигна нивото. Сигурен съм, че през зимата ще свърша тези неща", каза Йорданеску, който коментира по следния начин наказанието на тима да играе следващия домакински двубой срещу Локомотив (Пловдив) пред празни трибуни.

"Не съм щастлив, защото нашите фенове са зад нас, вдъхват ни кураж и сили, решението е трудно, но трябва да се съобразим с него. На мача с Ботев Пд се хвърлиха много предмети срещу мен, но не ги наказаха. Срещу нас е така."

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg