ЦСКА обърна Славия с 3:1 за втората си победа в Суперлигата (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА записа втора поредна победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Александър Попов обърнаха и надделяха като гости над Славия с 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14) в изтеглен мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред около 100 зрители в зала "Панайот Пондалов" в столицата.
Славия - ЦСКА
Така "червените" имат 2 победи от 2 мача и 6 точки във временното класиране. Славия пък допусна втора загуба и все още не познава вкуса на победата през новия сезон в Суперлигата. В следващия 3-и кръг ЦСКА са домакини на силния тим на Монтана, докато "белите" ще гостуват на Левски в залата в Горна Малина. Срещите са следващата събота (29 октомври) съответно от 18,00 и 16,30 часа.
Малко изненадващо армейците загубиха първия гейм с 21:25, след като явно леко подцениха младия състав на Славия. Във втората част ЦСКА тръгнаха много мобилизирано, поеха инициативата и успяха да изравнят след 25:19. В началото на третия гейм домакините от Славия се опитаха да "покажат зъби", но все пак "червените" го спечелиха отново с 25:19. В последната четвърта част ЦСКА продължи със силната си игра и я спечели с убедителното 25:14, а с това и мача с 3:1.
Страхотен мач за ЦСКА изигра центърът Красимир Георгиев, който заби 18 точки (7 блока!!!, 1 ас и 71% ефективност в атака) за победата. Иван Крачев добави още 17 точки (2 блока и 58% ефективност в атака) за успеха на "червените". За Славия Георги Стоянов (1 блок, 43% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) и Илиян Преспов (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) се отчетоха с по 16 точки.

СЛАВИЯ - ЦСКА 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 14:25)