ЦСКА-София с първа победа като гост - 21-годишен талант от дубъла е големият герой (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна първа победа като гост в Първа лига, след като надигра с 2:0 Монтана в мач от 11-ия кръг на първенството. В герой за червените се превърна 21-годишният Милчо Ангелов, който се появи в началото на втората част и с двата си гола осигури трите точки на своя отбор.
Монтана - ЦСКА - София
Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като при 1:0 в полза на символичните гости, монтанчани пропиляха отлична възможност за изравняване.

През първия четвърт час червените имаха териториално превъзходство, но така и не застрашиха сериозно вратата на съперника.

В 22-ата минута дойде и първото по-сериозно положение, което бе пред стража на ЦСКА-София Александър Конов. Шоко проби отдясно и върна отлично към Даниел Генов, който обаче стреля високо над вратата от 15-16 метра.

Червените отговориха с два далечни изстрела на Виана и Георгиев. Първият не затрудни Христо Иванов, а вторият излезе в аут. Все пак в 32-ата минута футболистите на Едуард Йорданеску достигнаха до първото си голово положение, когато Руи Педро стреля с глава след центриране от корнер, но Шоко изчисти пред голлинията.
До края на полувремето ЦСКА-София владееше повече топката, но така и не успя да застраши сериозно противниковата врата. През първата част червените на два пъти вкараха топката в мрежата на Монтана чрез Преслав Йорданов и Антон Недялков, но попаденията бяха отменени заради двуметрови засади.

След почивката червените продължиха да доминират в играта и в 54-ата минута откриха резултата. Александър Георгиев центрира отляво към появилия се на почивката Милчо Ангелов, който с глава не остави шанс на Христо Иванов - 1:0 за ЦСКА-София.
След попадението Монтана изнесе играта в по-предни позиции и започна да създава сериозни главоболия на символичните гости. Все пак в 70-ата минута добър шут на Малинов отдалеч профуча опасно близо до вратата на Монтана.

Футболистите на Джамбазки отговориха подобаващо три минути по-късно, когато след груба грешка на червената отбрана Полюткин бе оставен абсолютно непокрит на три метра пред голлинията, но не уцели добре топката и пропиля великолепна възможност за изравняване.

Пропускът се оказа фатален, тъй като в 80-ата минута ЦСКА-София вкара втори гол и предреши крайния победител в двубоя. Автор на попадението отново стана Милчо Ангелов, който се възползва от центриране на Антон Недялков и заби топката под напречната греда.

В заключителните секунди на мача софиянци можеха да запишат и по-категорична победа, но Руи Педро на два пъти не успя да преодолее Христо Иванов, останал очи в очи със стража.
Така след тази победа ЦСКА-София събра 21 точки и се изкачи на трето място в класирането, изпреварвайки Дунав, който по-рано днес завърши 0:0 при гостуването си на Локомотив (Пловдив).

МОНТАНА - ЦСКА-СОФИЯ 0:2