Созопол шокира Септември (София)

Отборът на Созопол победи един от основните претенденти за промоция в Първа лига. В мач от 10-ия кръг на шампионата "небесносините" се наложиха с 1:0 над Септември (София).

Домакините започнаха двубоя с летящ старт, след като успяха да поведат още в 4-ата минута. В голмайстор се превърна Станимир Баев, който излезе очи в очи с вратаря и не сгреши за 1:0. При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме двата тима започнаха да водят битка основно в центъра на терена. В последните минути Тафраджийски бе препънат в наказателното полe на гостите, но главният рефер подмина ситуацията. Последваха хаотични атаки на футболистите на Николай Митов, но защитата на Созопол се справи перфектно и запази резултата 1:0.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Г. Хашев, Ив. Янчев, Ст. Мантаров, Як. Идризов, Кр. Пешов, Ст. Баев (58′ М. Мустафа), М. Радев, Ант. Иванов (46′ Ст. Митев), Д. Христов (81′ Кр. Тафраджийски)

Състав на Септември: Галев, Тилев (46'Димитров), Ганчев, Купенов, Предев, Кацаров, Дяков, Ангелов, Чандъров, Наков, Аджов