Реал Мадрид победи Макаби в Тел Авив в Евролигата

Шампионът през 2015 година Реал Мадрид победи носителя на трофея от 2014 година Маками Тел Авив с 89:82 (46:33) като гост в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Испанците доминираха през първото полувреме, като малко преди почивката авансът им достигна 15 точки при 42:27. Домакините стартирата отлично третата четвърт и след серия от 16 безответни точки за по-малко от пет минути обърнаха резултата до 49:46 в своя полза.

Постепенно испанците отново започнаха да доминират. Те нанесоха своя удар в последната част, като след поредица от 16:6 Реал отново дръпна с 83:71 и в последните три минути и половина нямаше проблеми да удържи аванса си. Джесий Керъл завърши с 18 точки, Руди Фернандес добави 16, а Серхио Юй се отличи с 14 точки и 11 асистенции. Виктор Руд с 18 точки и 7 борби за израелците. Така Реал Мадрид взе частичен реванш за загубения от Макаби Тел Авив финал на Евролигата през 2014 година и записа втори успех през сезона.

Емпорио Армани Милано също регистрира втора победа в кампанията след драматично 81:80 (46:41) над домакина Дарушафака Истанбул. Гостите водеха почти през целия двубой с по няколко точки, но 1:46 минута преди края турците стигнаха до обрат, подведоха със 76:73 след кош на Адриен Мьорман, но не успяха да удържат предимството си. Сърбинът Милан Мачван се отличи с 19 точки и 6 борби за Милано, а Мьорман завърши с 20 точки и 5 асистенции за Дарушафака.

Германският Брозе Бамберг записа първи успех за сезона след 89:86 (41:44) над гостуващия Уникс Казан. Руснаците стартираха последната четвърт с преднина от 67:60, но допуснаха обрат. Латвиецът Янис Стрелнекс беше най-резултатен за домакините със 17 точки, а Никос Зисис добави 16 точки и 12 асистенции. Кийт Лангфорд вкара 24 точки за руснаците, а Коти Кларк добави 20 точки и 7 борби, но това не беше достатъчно и Уникс Казан допусна втора поредна загуба на старта на кампанията. Олимпиакос разгроми гостуващия Анадолу Ефес с 90:66 (41:33). Капитанът Василис Спанулис отново беше лидер на гърците със 17 точки и 9 асистенции. Осман Джеди наниза 22 точки за турците, но те паднаха на дъното на временното класиране с две поражения.