Яник Хансен с гол №100 за клубен рекорд, Яромир Ягър отбеляза за 750-и път

Яник Хансен вкара своя гол номер 100 в НХЛ при успеха на Ванкувър Кенъкс с 2:1 над Бъфало. За Кенъкс това е и клубен рекорд за най-добър старт на сезона, като те са единственият отбор, който има четири победи в четири мача.

Даниел Седин също се разписа за лидерите в Тихоокеанската дивизия. За последен път те са започвали първенството по този начин през 1992-а година. Новобранецът Никълъс Баптист пък се разписа за Сейбърс, а вратарят на победителите Якоб Макстрьом, за когото това е трети мач като титуляр, спаси 26 удара.

Анахайм Дъкс надви с 3:2 Филаделфия като гост за първата им победа от началото на първенството. Райън Гарбът вкара в 11:34 минута на третата част. Другите голове за гостите нанизаха Крис Вагнер и Кори Пери, докато за Флайърс точни бяха Уейн Саймъндс и Мат Рийд.

Питсбърг събра 7 точки след победата си над Сан Хосе Шаркс с 3:2 в повторение на финала за Купа Стенли миналата година. Гостите от Калифорния поведоха с 2:0, но с три попадения в третата част на Евгений Малкин, Скот Уилсън и победен изстрел на Патрик Хорнквист в 14:02 минута на частта оставиха победата за Пингвините. За Акулите точни бяха Томас Хертъл и Патрик Марло.

Патрис Бержерон направи триумфално завръщане в стартовия състав на Бостън при победата с 2:1 над Ню Джърси Девилс. Гостите откриха резултата, но Бержерон- който пропусна първите три мача на отбора си, се разписа за 2:1 1:15 минути преди края на мача след пас на Брад Маршан. Маршан пък изравни за 1:1 след гола на Кайл Палмиери за Дяволите.

Вашингтон също излезе начело в Източната конференция благодарение на победата с 4:2 при гостуването на Флорида. 12:27 минути преди края на мача благодарение на рикошет Алекс Овечкин изведе столичани напред в резултата, а Евгений Кузнецов затвърди успеха им. Другите два гола са на сметката на Маркус Йохансон и Джъстин Уилямс.

44-годишната жива легенда Яромир Ягър се разписа за Флорида със своя гол номер 750, а точен беше и защитникът Майкъл Матисън, за когото това е първи сезон в Лигата.

Колорадо нанесе първа загуба за сезона на Тампа Бей- 4:0 като гост. Мат Дюшен се отличи с два гола, подаде и асистенция на Патрик Вийркиоч. Карл Сьодерберг също вкара.

Едмънтън се наложи с 3:1 над Сейнт Луис в дерби на два от водачите на Запад. Едмънтън има вече 8 точки, като поделя първото място в конференцията с Ванкувър. Сейнт Луис е начело в Централната дивизия със 7. Капитанът на Ойлърс Конър Макдейвид се разписа на два пъти в рамките на 36 секунди в третата част на мача, а Милан Лучич откри резултата.