Куриозен автогол спаси Сасуоло във Виена (видео)

Рапид (Виена) и Сасуоло направиха 1:1 в среща от група "F" на Лига Европа. Повече за пропуснатата победа могат да съжаляват домакините, които създадоха много положния пред вратата на Андреа Консили, но в средата на второто полувреме си вкараха нелеп автогол.

Луис Шауб откри за австрийците в 7-ата минута с удар отблизо след грешка на Консили. След това обаче стражът на Сасуоло се реваншира с няколко важни спасявания, включително и изстрел със задна ножица на Жиелинтон в края на първото полувреме. В 59-ата минута Грегъри Дефрел беше близо до гола за гостите, а в 66-ата Томас Шрамел не се ориентира в наказателното поле и си заби нелеп автогол, който подели точките.
В другия мач от групата Генк удари с 2:0 Атлетик Билбао и оглави класирането. За белгийците това бе първа победа срещу съперник от Испания в евротурнирите. Якуб Брабец даде аванс на Генк в 40-ата минута с дебютния си гол за тима, а в 83-ата Ониние Ндиди посрещна една отбита топка и зрелищно я заби в мрежата за крайното 2:0.

Генк вече има 6 точки, Сасуоло и Рапид (Виена) са с по 4, а Атлетик е на дъното в класирането с 3 точки.