Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Тренто даде само гейм на Алексиев и Персонал (Боливар) и се класира за полуфиналите в Бетим (СНИМКИ)

Италианският волейболен отбор Трентино Волей (Тренто) се класира за полуфиналите на световното клубно първенство в Бетим (Бразилия). Воденият от треньора Анджело Лоренцети тим даде само гейм и се наложи над аржентинския гранд Персонал (Боливар), където играе Тодор Алексиев, с 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:19) във втория си мач от Група В на Мондиала, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Дивино Брага".

Така трентинци, които са 4-кратни световни клубни шампиони, са начело в групата с 6 точки след 2 победи от 2 мача и на практика се класираха за полуфиналите на турнира. Алексиев и съотборниците му са на 3-о място във временното класиране с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и другия аржентински гранд UPCN (Сан Хуан), където пък играе Николай Учиков, на 2-о място с по-добри показатели. По този начин двата аржентински тима запазват реални шансове за класиране на полуфиналите, като ще се борят до последно. В последните си срещи Персонал играе с домакините от Минас Тенис Клуб (Бело Оризонте), които до момента са с 2 загуби от 2 мача и нямат шансове за продължаване напред, докато UPCN ще спори с трентинци. Двата решителни мача са съответно днес (21 октомври) от 20,00 часа и в събота (22 октомври) от 01,00 часа българско време през нощта.

Тодор Алексиев започна като титуляр за своя тим, но не се представи на познатото си ниво и бе сменен във втория гейм от Силмар Алмейда, който пък се завърна в игра, след като бе изваден в първата част. Българският посрещач завърши с едва 3 точки (50% ефективност в атака). Най-резултатни за Персонал станаха австралийският национал Томас Едгър (33% ефективност в атака) и влезлия като резерва още в първия гейм Лукас Окампо (3 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) с по 11 точки.

Най-полезен за Тренто стана чешкият диагонал Ян Щокър с 19 точки (1 блок и 62% ефективност в атака), а капитанът Филипо Ланца добави още 14 точки (1 ас, 54% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) за победата.

ТРЕНТИНО ВОЛЕЙ (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) - ПЕРСОНАЛ (БОЛИВАР, АРЖЕНТИНА) 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:19)
ТРЕНТО: Симоне Джианели 6, Ян Щокър 19, Филипо Ланца 14, Тине Урнаут 8, Себастиан Соле 10, Симон Ван Де Вуурде 1 - Масимо Колачи-либеро (Алесандрп Блази, Даниеле Мацоне 3, Олег Антонов 3)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети
ПЕРСОНАЛ: Максимилиано Чиривино 1, Томас Едгър 11, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 3, Силмар Алмейда 6, Максимилиано Гауна 9, Пабло Крер 9 - Алексис Гонсалес-либеро (Лукас Окампо 11, Аксел Якобсен, Павел Кукарцев 2, Леонардо Пати)
Старши-треньор: Хавиер Вебер.