Нов провал за АЗ Алкмаар в ЛЕ

Отборът на АЗ Алкмаар продължава да разочарова привържениците си с представянето си в Лига Европа. Холандците записаха домакинска загуба с 1:2 от Макаби (Тел Авив) и продължават да нямат победа в група "D", като това е общо пети мач без успех за отбора във всички турнири.

Гостите първи откриха резултата в мача в 24-ата минута, когато Скарионе получи прехвърлящ пас в наказателното поле, овладя с едно докосване и с удар в обратния ъгъл прати кълбото в мрежата за 0:1.

АЗ Алкмаар успя да се добере до равенството в 72-ата минута, когато след центриране отдясно Мюрен с глава бе точен за 1:1.

Радостта на домакиниет обаче бе кратка и в 82-ата минута Голаса с бомбен изстрел извън наказателното поле ен остави шансове на вратаря за крайното 1:2.

С този успех Макаби вече има първи три точки в актива си и излезе на 3-ото място в групата. АЗ пък остава на дъното с едва 1 спечелена точка.

АЗ Алкмаар - Макаби (Тел Авив) 1:2
0:1 Скарионе (24)
1:1 Мюрен (72)
1:2 Голаса (82)