Шок за Рома в стотния мач на Тоти в евротурнирите (видео)

Емблемата на Рома Франческо Тоти продължава да демонстрира класа и на 40-годишна възраст. В своя мач №100 в евротурнирите Принца на Рим направи две майсторски асистенции, но това се оказа недостатъчно за победа срещу Аустрия (Виена). "Вълците" водеха с 3:1 до 82-ата минута, но само за две минути австрийците вкараха два гола и смълчаха публиката на "Олимпико".

Гостите изненадващо откриха резултата в 16-ата минута с красив удар от въздуха на Рафаел Холцхаузер, но много скоро Стефан Ел Шаарауи беше изведен зад защитата и прехвърли вратаря Алмер, който по-късно се контузи и бе сменен. В 34-ата минута Тоти пусна прецизен пас към Ел Шаарауи и нападателят реализира втория си гол в мача.
След почивката "джалоросите" доминираха изцяло и в 69-ата минута феновете станаха свидетели на нещо много атрактивно. Тоти намери с гениално подаване с външен фалц Алесандро Флоренци и той разстреля резервния страж на Аустрия Осман Хаджикич. Тук интригата трябваше да е приключила, но футболистите на Рома се отпуснаха и бяха наказани. В 82-ата минута младокът Доминик Прокоп, който се бе появил на терена малко по-рано, върна едно попадение, а в 84-ата Оларенваю Кайоде изпревари Федерико Фасио и оформи крайното 3:3.

В другия мач от групата Астра победи с 2:1 като гост Виктория (Пилзен). Румънският тим имаше две загуби до момента, но се възползва от грешките в защитата на чехите и постигна ценен успех.
Първият гол бе дело на Денис Алибец в 41-ата минута. В 64-ата Томаш Орава имаше нещастието да си вкара автогол, а в 86-ата той пропусна и дузпа, но при добавката бе точен за 1:2.

В класирането в групата начело са Рома и Аустрия с по 5 точки, Астра вече има 3, а Виктория е на дъното с 2 точки.