Обрат в Ирландия приближи Зенит до елиминациите в ЛЕ (видео)

Отборът на Зенит направи огромна крачка към следващата фаза в Лига европа, след като записа третата си поредна победа в група "D". Тази вечер руснаците обарнаха Дъндолк с 2:1 в гостуването си в Ирландия и се откъснаха на върха в класирането в групата.

Домакините първи взеха преднина в мача. това стана в 52-ата минута, когато Бенсън с далечен изстрел изненада вратаря за 1:0.

Зенит обаче не се предаде и първо в 71-ата минутаслед хуабва комбинация Роберт Мак бе изведен в наказателното поле и хладноквърно реализира за 1:1.

В 77-ата минута гостите направиха и пълен обрат. Аксел Витсел и Жулиано направиха прекрасно двойно подаване помежду си в наказателното поле, като бразилецът бе изведен на стрелкова позиция и не сгреши за 1:2.

Така Зенит има пълен актив от 9 точки и с единия крак вече е на 1/16-финала. Дъндолк пък запазва второто си място в групата с 4 спечелени точки до момента.

Дъндолк - Зенит 1:2
1:0 Бенсън (52)