Астана на Мъри с тежка загуба в Пирея

Воденият от бившия треньор на Левски Станимир Стоилов тим на Астана загуби тежко при гостуването си на Олимпиакос в Пирея в среща от група "В" на Лига Европа. Астана загуби с 1:3 и в голяма степен загуби шансовете си да продължи напред, след като остана само с 1 точка от три изиграни мача.

Домакините дръпнаха с 3:0 още през първото полувреме,като головете за Олимпиакос отбелязаха Фигейраш, Елиунуси и Себа. В началото на втората част Астана върна един гол чрез Кабананга, но много скоро след това Канас получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

Домакините се възползваха по най-добрия начин от численото си превъзходство и стигнаха до четвърти гол, като негов автор стана отново Себа. В 70-ата минута Кабананга на празна врата пропусна да вкара втори гол за Астана, а минути по-късно търпението на Стоилов се изчерпа и го извади от игра.

До края не се стигна до нови попадения и така Олимпиакос направи уверена стъпка към плейофите като събра 6 точки, докато Астана е на дъното с 1. В другия мач от групата швейцарския Йънг Бойс победи с 3:1 Апоел Никозия и събра 6 точки, колкото има и Олимпиакос. Апоел върви трети в класирането с 4 т. С хеттрик за Йънг Бойс се отличи френският нападател Гийом Оаро.

Олимпиакос - Астана 4:1
1:0 Фигейраш (25)
2:0 Елиунуси (33)