Аякс изпусна победата във Виго, Иван Иванов и ПАО остават на дъното (видео)

Днешните мачове от група "G" в Лига Европа завършиха с две зрелищни равенства. Селта на два пъти изоставаше в домакинството си на Аякс, но стигна до 2:2 с попадение на Фабиан Ореяна в 82-ата минута. При същия резултат приключи и мачът между Стандард (Лиеж) и Панатинайкос. Гърците водеха с 2:0, но не можаха да удържат преднината си и са последни в класирането с едва 1 точка. Иван Иванов влезе в игра в началото на второто полувреме.

Без повечето си титуляри Селта изигра сравнително слабо първо полувреме и позволи на гостите да открият резултата в 22-ата минута, когато точен беше Хаким Зиех. Мароканецът се оказа на върха на бърза контра, финтира противников защитник в наказателното поле и технично насочи топката в мрежата. Селта обаче изравни много скоро. В 29-ата минута Андреу Фонтас отклони кълбото след центриране от фаул и успя да изненада стража на холандците Андре Онана.
В края на полувремето домакините доминираха, но публиката на "Балаидос" изтръпна след силен изстрел на Неманя Гудел, профучал малко над напречната греда.

През второто полувреме мачът беше равностоен, но Аякс отново поведе в 71-ата минута след чудесен самостоятелен пробив на Амин Юнес. Бившият футболист на Майнц 05 развинти Факундо Ронкалия и с много прецизен удар даде преднина на гранда от Амстердам. Влезлият като резерва Фабиан Ореяна спаси Селта от загуба в 82-ата минута.
Панатинайкос пристигна в Лиеж след две загуби в първите си два мача, но започна много силно и поведе на Стандард още в 12-ата минута с гол на Виктор Ибарбо, който не се бе разписвал от август. Oтново той удвои в 36-ата минута след хубаво двойно подаване със Себастиан Лето. Домакините обаче върнаха интригата в самия край на полувремето, когато получиха дузпа и Едмилсон Жуниор не трепна от бялата точка.

Иван Иванов се появи в началото на втората част на мястото на Кристофър Самба. ПАО запази преднината си до 82-ата минута, когато Ишак Белфодил от фаул донесе точката на Стандард. По този начин белгийците не допуснаха загуба и в петия си сблъсък с Панатинайкос, а в тях активът им е 3 победи и 2 равенства.