Интер оцеля в Лига Европа (видео)

Интер спечели с 1:0 у дома срещу Саутхамптън в среща от третия кръг на предварителна група "К" на Лига Европа. За "нерадзурите" това беше първа победа в турнира, която съхрани шансовете им да продължат напред. Голът за "нерадзурите" отбеляза Антонио Кандрева с удар с левия крак в 67-ата минута.

Голямата новина от Милано беше, че скандалният аржентински нападател Мауро Икарди изведе тима с капитанската лента. Икарди е в немилост пред феновете заради части от автобиографията си. Въпреки извиненията, които поднесе, феновете не му простиха и използваха двубоя с англичаните, за да изразят отново негативното си отношение към него.

През първото полувреме гостите от Англия бяха по-добри на терена, като създадоха няколко опасни положения. В 39-ата минута "светците" бяха близо до гол, но ударът на Джей Родригес мина встрани от вратата. Интер отговори с далечен удар на Едер в 41-ата минута, който обаче не намери целта. Италианският национал продължи да опитва късмета си, но той не беше на негова страна и в 43-ата, когато отново не уцели вратата.

В началото на второто полувреме Интер организира добра атака през центъра, завършила с удар на Икарди, но доста неточен.

Саутхамптън продължи с по-добрата си игра, като владееше топката по-продължително време, а подаванията им оставаха загадка за "нерадзурите". Така се стигна до 67-ата минута, когато противно на логиката домакините откриха резултата чрез Антонио Кандрева. Привлеченият за 22 милиона евро от Лацио футболист изненада стража на гостите с удар от наказателното поле с левия крак, като топката попадна точно под гредата.

Попадението даде импулс на "нерадзурите". В 72-ата минута Икарди отигра страхотно едно положение в наказателното поле, като се измъкна от двама защитници и успя да отправи удар, но топката мина встрани от вратата.

В 77-ата минута Интер остана с човек по-малко на терена, след като Марсело Брозович беше изгонен за грубо нарушение в средата на терена. Англичаните веднага се опитаха да се възползват от численото си превъзходство и упражниха натиск срещу Интер. В 87-ата минута Нагатомо спаси тима си от сигурно попадение, като спря на голлинията топката след изпълнение на ъглов удар. В последвалото разбъркване стражът на Интер Самир Ханданович отрази удар от около метър на Остин и опази аванса на тима си. В добавеното време Саутхамптън отново имаше шанс за изравнителен гол, но късметът отново изневери на англичаните и така победата отиде у домакините.

В другата среща от групата Спарта Прага постигна победа с 1:0 като гост на израелския Апоел Беер Шева и излезе начело в класирането с 6 точки. Саутхамптън има 4, колкото има и Апоел, а Интер е на дъното с 3.

Интер - Саутхамптън 1:0
1:0 - Кандрева 67