Хамилтън чувства състезанието в САЩ като домашно

Люис Хамилтън отчаяно се нуждае от победа този уикенд в предстоящата Гран При на САЩ, ако иска да запази шансовете си за спечелване на световната титла тази година. Британският пилот на Мерцедес прекарва свободното си време в Съединените щати в компанията на много местни звезди и признава, че чувства надпреварата на пистата в Остин, Тексас, като домашна.

Съотборникът на Люис в Мерцедес Нико Розберг спечели четири победи от пет състезание след лятната пауза в шампионата, като от изоставащ вече води в класирането с 33 точки. До финала на сезон 2016 във Формула 1 остават едва четири старта. Розберг може да гарантира първата титла в кариерата си дори при четири поредни победи на Хамилтън, ако от своя страна успее да финишира три пъти втори и един път трети.

"Чувствам се много добре в САЩ и в някаква степен състезанието в Остин е като домашно за мен. Амбициран съм най-после да имам възможност да покажа на какво съм способен и се надявам на състезание без проблеми", коментира Хамилтън.

"Трябва отново да започна да побеждавам, за да стопя преднината на Розберг. Според мен всичко ще се реши в последния кръг от шампионата и това е най-добрият сценарий за всички фенове на Формула 1", завърши британецът.