Втора победа за Берое в Адриатическата лига

Женският отбор на Берое Стара Загора излезе начело в група „А“ на Адриатическата лига след втора поредна победа в надпреварата. Отличното начало преди 2 седмици в Белград срещу Партизан днес беше затвърдено и при дебютната домакинска среща старозагорки, в която те спечелиха със 70:57 точки срещу словенския Триглав.

Серия от 7-0 за Берое беляза началото на двубоя, но гостите бързо изравниха при 9:9. Последва нова поредица от успешни атаки за зелено-белите, които се откъснаха с 25:14 след 10 минути. Разликата набъбна до 16 точки при 32:16, преди словенките да се окопитят и да съкратят пасива си до 7 точки на почивката. В началото на третата четвърт момичетата от Триглав се доближиха само на 3 точки от своя съперник при 43:40, но серия от 12-2 за Берое на практика реши изхода от срещата преди началото на последната част. В нея двата тима играха равностойно, размениха си по 15 точки и фиксираха крайното 70-57.

Моник Рийд вкара най-много точки за победителките – 19, към които добави и 16 борби за внушителен „дабъл-дабъл“. По 13 точки за Берое реализираха Мария Желязкова и Келиндра Закъри. Зорница Костова, Милена Томова и Ралица Нанева записаха по 8 срещу името си.

За Триглав най-полезна беше Ребека Абрамович, която се отличи със 17 точки.

Гласовита агитка не спря да подкрепя беройки през целия мач, а победата в общинската спортна зала аплодираха над 350 зрители. Четирима от тях си тръгнаха с награди от томболата, която организира ръководството на Берое.