Уинипег с драматична победа над Торонто в НХЛ

Уинипег победи драматично с 5:4 у дома след продължение срещу Торонто в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Третият гол на Патрик Лейн в двубоя две минути след началото на допълнителния период донесе успеха в полза на Джетс.

Гостите водеха с 4:0 във втората третина, но изненадващо допуснаха изравняване след два гола на Лейн и по едно попадение на Тайлър Майерс и Марк Шейфел. Лейн изравни за 4:4 точно 55 секунди преди финалната сирена на последната трета част.

Конър Карик, Назем Кадри, Уилям Нилендър и отново Назем Кадри дадоха четири гола аванс в полза на Мейпъл Лийфс.

В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Детройт победи с 2:1 след обрат като гост срещу Ню Йорк Рейнджърс. Джими Хауърд направи 32 спасявания на вратата на Ред Уингс по време на двубоя, игран в зала "Медисън Скуеър Гардън".

Томаш Ванек се разписа при числено превъзходство за гостите във втората част, а Дрю Милър донесе успеха за Детройт в последната третина на мача.

Центърът Мика Зибанеяд даде аванс в полза на Рейнджърс в първия период. Неговият съотборник Хенрик Лундквист спаси 16 удара на хокеистите на Детройт.