Бенфика срази Динамо (Киев) като гост (видео)

Португалският гранд Бенфика срази с 2:0 като гост Динамо (Киев) в мач от Група "В" на Шампионската лига. Ранен гол от дузпа на Едуардо Салвио даде аванс на Бенфика в резултата, а десет минути след паузата Франко Емануел Серви реализира второто попадение за гостите.

В 8-ата минута португалският ляв бек на Динамо Антунеш извърши нарушение срещу футболист на "орлите" от Лисабон в наказателното поле и това доведе до дузпа в полза на гостите. Едуардо Салвио не сбърка от бялата точка и изведе португалския гранд напред в резултата.

В 55-ата минута Франко Емануел Серви опита удар след подаване отдясно, но топката се отби от тялото на един от собствените му съотборници. Топката обаче се върна при намиращия се на точката за изпълнение на дузпа Серви и от втория опит той я изпрати в мрежата на украинския гранд.

С тази победа Бенфика събра 4 точки и заема трета позиция в класирането в Група "В". Лидер в нея е Наполи с 6 точки, втори е Бешикташ с 5, а на последното четвърто място е Динамо, който остава с една точка.

ДИНАМО (К) - БЕНФИКА 0:2
0:1 Салвио (9 - дузпа)
0:2 Серви (55)