Литекс без проблеми за Купата на АФЛ, чака дерби с Кариана (Ерден)

Отборът на Литекс се класира за Северозападния финал на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след заслужен успех с 2:0 у дома над Вихър (Славяново).

Победата дойде едва в последните минути на мача. Първо Искрен Писаров се разписа в 85-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал Константин Генков оформи крайния резултат.

На зоналния финал селекцията на Живко Желев ще се изправи срещу основния си конкурент за първото място в първенството на Северозападната Трета лига – Кариана (Ерден).

Тимът на Георги Владимиров отстрани по-рано днес Севлиево след изпълнения на дузпи – 5:4, след като в редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол. При 11-метровите удари всички вкараха с изключение на плеймейкъра на севлиевци Любомир Иванов.