Спартак (Варна) продължава за Купата на АФЛ

Отборът на Спартак (Варна) продължава напред в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след успех над Хитрино. Мачът се игра на неутрален терен в Провадия, а варненци се наложиха с 4:1.

Завърналият се след контузия Микаел Асад откри резултата в 15-ата минута, а в 27-ата реализира втори гол след самостоятелна акция. Пет минути след почивката Пламен Иванов направи резултата класически.

Хитрино върна един гол две минути по-късно, а в 55-ата влезлият като резерва Милен Бабаджанов оформи крайното 4:1. За спартаклии официален дебют направи 17-годишният вратар Чавдар Панайотов, който изигра пълни 90 минути за своя тим.

Така в следващия кръг Спартак (Варна) ще срещне отбор от четвърта дивизия в Русенска област. Спечелилият тази среща излиза срещу Черноморец (Балчик) за определяне на представителя на Североизточна България на 1/2-финалите в турнира.

Текст и снимка: "VarnaUtre"