Първа загуба за Симеонов и Сан Себастиан

Алекс Симеонов игра 10 минути, а новият му отбор Гипускоа Баскет Сан Себастиан записа първата си загуба от началото на сезона. Баските отстъпиха като домакин на Оуренсе с 5 точки разлика - 65:70 и така прекъснаха стопроцентовата си успеваемост от три победи в първите си три двубоя във втора испанска дивизия.

Българското крило се включи в срещата от пейката и за десетте минути, които получи, успя да вкара 6 точки. Симеонов вкара 1/2 стрелби от зоната за 3 точки и 3/4 от наказателната линия, а междувременно овладя 1 борба и отне 1 топка от съперника.

Майкъл Карлсон вкара 16 точки за загубилия тим, а Таутвидас Слезас постигна “дабъл-дабъл” от 11 точки, 11 борби и 3 асистенции.

Босненският гард с канадски паспорт Неманя Митрович изведе гостите до успеха и наниза 29 точки за 31 минути. Митрович избухна с 9 тройки от 12 опита, а освен това овладя 8 борби и направи 1 завършващ пас.