Петев: Дадохме максимума на "Максимир"

Треньорът на Динамо Загреб Ивайло Петев поздрави играчите си след загубата от Севиля с 0:1 на "Максимир" в двубоя от третия кръг в предварителна група Н на Шампионската лига. Мачът беше проследен от едва 6000 зрители, което е антирекорд за Динамо.

"Играхме добре, имахме шансове. Изпълнихме тактически 95% от нещата, които исках да видя от момчетата си. Благодаря на всички играчи днес за представянето им, поздравявам ги. За съжаление, допуснахме две грешки и едната от тях се оказа фатална, но това е нормално срещу отбор като Севиля.

През първото полувреме играхме с прекалено голям респект към противника. След почивката бяхме много по-добри, имахме своите шансове за гол, а и опазихме мрежата си суха в тези минути.Това е Шампионската лига, в която участват най-добрите отбори. Затова в тези мачове трябва да видим къде грешим и да си извадим поуки, за да отстраним пропуските занапред. На добър път сме. Надявам се в бъдеще да избегнем грешките, които днес ни костваха точката и да се представяме още по-добре",каза Петев.