Берое с втора поредна победа в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) записа втора поредна победа от началото на сезон 2016/17 в Баканската лига, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при визитата си на КК Кожув с 86:80 (19:26; 26:20; 17:18; 18:22).

Най-резултатен за българите беше Шейн Гибсън с 33 точки, а Омари Гудул добави 23 точки.

Кениън Нийл Jr. вкара 28 точки за домакините, а Роберт Абрамович и Миливое Мийович завършиха съответно с по 18 и 12 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като през първите десет минути баскетболистите на Берое определени стояха по-добре на терена, а Тенчев, Гибсън и Джоунс дадоха аванс от седем точки на българите – 26:19, но в началото на втория период домакините от Кожув заличиха пасива си и стигнаха до равенството – 26:26. До края на първото полувреме играта вървеше кош за кош, а на почивката Берое имаше минимален аванс от една точка – 46:45.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като гонитбата в резултата продължи с пълна сила. След 30 минути игра резултатът бе само две точки в полза на старозагорци – 64:62, а 4:21 минути преди последния съдийски сигнал крехката преднина на гостите бе напълно заличена – 77:77.

В оставащото време баскетболистите на Берое демонстрираха завидно самочувствие и спокойствие, като допуснаха съперникът да им отбележи само три точки, а в нападение Алексиев, Гибсън и Гудул не трепнаха и подпечатаха победата на беройци – 86:80.

КК Кожув – Берое 80:86 (19:26; 26:20; 17:18; 18:22)

КК Кожув: Кръстевски, Нийл Jr. 28, Зекачевич 11, Абрамович 18, Джурасович (Петров, Апостолов, Нацевски 9, Мийович 12, Гоцевски, Щерьов 2, Божинов)

Берое: Алексиев 9, Тенчев 8, Гудул 23, Гибсън 33, Джоунс 6 (Николов, Тодоров, Тешия 7, Раднев, Сегарич)