Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Теди Салпаров и Зенит стартираха с бърза победа над шампиона на Африка в Бетим (СНИМКИ)

Българското либеро Теодор Салпаров и руският гранд Зенит (Казан) тръгнаха с бърза победа на световното клубно първенство, което започна днес в бразилския град Бетим. Победителите в европейската Шампионска лига разгромиха шампиона на Африка - египетския Тала'еа Ел-Геиш (Кайро) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:15) в първия си мач от Група А на клубния Мондиал, игран тази вечер пред едва около 500 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Дивино Брага".

Във втората си среща на първенството Теди Салпаров и съотборниците му ще излязат срещу клубния шампион от 2015 година - бразилския Сада (Крузейро). Двубоят ще бъде повторение на финала от миналата година, който казанци загубиха с 1:3 гейма. Мачът е в петък (21 октомври) от 01,00 часа българско време през нощта. Волейболистите на Тала'еа Ел-Геиш пък ще играят със Сада в четвъртък (20 октомври) от 00,00 часа.

От началото на първия гейм Зенит показаха, че приемат сериозно мача и след силни изяви на Вилфредо Леон и Матю Андерсън смачкаха съпротивата на египетския тим. Така казанци спечелиха спокойно първия гейм с 25:14. Отборът на Тала'еа Ел-Геиш подобри малко представянето си във втората част, но все пак загуби с 19:25. В третия гейм момчетата на Владимир Алекно отново бяха на максимума си - 25:15 и 3:0 за 71 минути игра.

Най-полезен за Зенит стана Максим Михайлов с 11 точки (3 блока, 1 ас и 64% ефективност в атака), а кубинската звезда Вилфредо Леон добави още 9 точки (2 блока, 1 ас, 55% ефективност в атака) за победата. Теди Салпаров игра много стабилно цял мач и завърши с 50% позитивно и 43% перфектно посрещане. За тима на Тала'еа Ел-Геиш Ахмед Абделхай се отчете с 10 точки.

ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) - ТАЛА'ЕА ЕЛ-ГЕИШ (КАЙРО, ЕГИПЕТ) 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)
ЗЕНИТ: Александър Бутко 3, Максим Михайлов 11, Вилфредо Леон 9, Матю Андерсън 8, Артьом Волвич 6, Александър Гуцалюк 5 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (Денис Земченок 5, Евгений Сивожелез 2, Игор Кобзар, Андрей Ащев 2, Иван Демаков)
Старши-треньор: Владимир Алекно
ТАЛА'ЕА ЕЛ-ГЕИШ: Абдалах Абдалах 3, Ахмед Абделхай 10, Йосвани Ернандес 4, Мохамед Такил 5, Мамдух Абделрехим 1, Рашад Атиа - Ахмед Абделаал-либеро (Омар Хасан 3, Илуони Нгампуру 2, Махмуд Абд Ел Кадер 1, Мохамед Елнафрауи, Ислам Абделкадер 1, Ахмед Ел Сайед, Ибрахим Абухамуд-либеро)
Старши-треньор: Шериф Ел Шемерли.