Петев се размина с точка срещу Севиля (видео)

Ивайло Петев дебютира с поражение като треньор в групите на Шампионската лига, след като в дъждовната октомврийска вечер на "Максимир" новият му отбор Динамо (Загреб) загуби с 0:1 от Севиля в среща от Група "Н". Самир Насри реализира единственото попадение в 37-ата минута. Това е трета поредна загуба за хърватите, но те все още имат реални шансове за третото място, защото Лион е само с 3 точки след също загуба с 0:1 вкъщи - от Ювентус.

Динамо беше близо до равенството, особено към края на срещата, когато тимът създаде поне 3-4 опасности преди Серхио Рико. Но и късметът покри хърватите от това да не инкасират далеч по-солидно поражение, защото на другата врата футболистите в бяло пропуснаха още повече.

Българският специалист изненада, след като заложи на четирима младоци - 18-годишния Соса, 19-годишните Филип Бенкович и Боян Кнежевич и на 22-годишния Домагой Павичич. В предни позиции той избра постройка без чист нападател. Колегата му Хорхе Сампаоли укрепи десния фланг с двама защитници в лицето на Габриел Меркадо и Мариано.

Точно липсата на достатъчно опит в хърватския тим наклони везните. Надъханите младоци в сини екипи бяха активни, но класните футболисти на Севиля изиграха мача според плана си. Отделно проблем пред Петев се оказа ранната контузия на капитана Домагой Антолич, който беше принуден да напусне терена още в 15-ата минута.

Шампионът от Лига Европа поведе чрез Сам Насри в 37-ата минута, но преди това пропусна поне още три гола. Самият Насри стори немислимото и от 1-2 метра шутира в аут, а след това и Фернандо Васкес се размина с точния изстрел.

През второто полувреме Вието също се отличи с два пропуска и това като нищо щеше да коства победата на севилци. С напредването на времето пред испанската врата стана доста "напечено", като шансът спаси Севиля след удари на Ел Судани, Гордън Шилденфелд и Соса.

След две седмици двата тима ще се изправят отново един срещу друг, но на "Рамон Санчес Писхуан".