Ники Хейдън ще направи още един старт в MotoGP

Ники Хейдън ще направи поне още един старт в MotoGP за сезон 2016. Той ще се завърне в отбора, с който спечели титлата си през 2006 година – Honda, замествайки Дани Педроса, който получи фрактура през уикенда.

Американецът вече се състезава веднъж в шампионата тази година за Гран При на Арагон вместо контузения Джак Милър, и завърши 15-и, а след състезанието заяви, че не е било толкова лесно, колкото е смятал. Този уикенд обаче ще бъде партньор на новия шампион в кралския клас – Марк Маркес, а моторът му ще бъде една идея по-мощен.

Педроса претърпя ужасна катастрофа на петъчна тренировка в Япония и веднага напусна страната на изгряващото слънце, за да се подложи на операция. Тестовият пилот Хироши Аояма получи уайлд кард за родното си състезание, но резултатът му бе неубедителен. Хейдън от своя страна няма шансове да завърши Световния супербайк шампионат по-напред от петото място, на което е и в момента, и ще вземе участие на Гран При на Австралия: "За мен това е страшно много работа. Чак е откачено, че се съгласявам, но е шанс десет години след като спечелих титлата си, да се върна в мечтания ми отбор. Благодарен съм за възможността и за доверието".

След спечелването на титлата при пилотите, Honda продължава с двете си останали цели – титлите при отборите и конструкторите, където те водят съответно с 51 и 28 точки спрямо Yamaha.