100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Шампионът Питсбърг загуби от Колорадо след продължение

Габриел Ландеског се разписа в 22-ата секунда на продължението, за да донесе победата на Колорадо като гост на шампиона Питсбърг с 4:3 в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Ландеског изравни резултата 6:32 минути преди края на редовното време с гол при числено превъзходство, а след това беше точен и в продължението. Така Колорадо нанесе първа загуба за сезона на носителя на Купа "Стенли".

Жаром Игинла и Патрик Уиъркиоч добавиха по един гол за победителите, които бяха догонващи в резултата в редовното време.

Мат Кълън се отличи с гол и асистенция за Питсбърг, а по веднъж се разписаха още Фил Кесъл и Тревър Дейли.

Крис Крайдър записа гол и асистенция в трети пореден мач при успеха на Ню Йорк Рейнджърс над Сан Хосе със 7:4. Марк Стаал, Рик Неш, Кевин Хейс, Джими Веси, Матс Зукарело и Михаел Грабнер също бяха точни за успех на Рейнджърс.

Майк Грийн реализира хеттрик, а Дарън Хелм отбеляза два гола за победата на Детройт срещу гостуващия Отава с 5:1.

Бостън спечели като гост на Уинипег с 4:1, а Давид Пастръняк отбеляза четвъртия си гол за сезона.