Златински и Попов продължават да гонят лидера с успех над Динамо (Б)

Отборът на Университатя (Крайова), в който играят българите Христо Златински и Апостол Попов, продължава да стои плътно зад лидера във временното класиране в Румъния Стяуа. Тази вечер тимът взе важен успех с 2:1 над Динамо (Букурещ), с който стопи само на три точки изоставането си от водача в таблицата.

Златински записа пълни 90 минути в този мач, докато Попов също стартира като титуляр, но бе заменен в 56-ата минута.

Андрей Иван откри резултата за Университатя в 55-ата минута, но гостите изравниха с гол на Сержиу Ханка. Мариус Бричеаг обаче донесе успеха на отбора от Крайова с победен гол в 71-ата минута за крайното 2:1.

След този успех Унивеститатя запазва второто си място с актив от 23 точки. Динамо пък се намира в средата на таблицата на 8-ата позиция с 16 точки.