Близо 13 000 аплодират Цонев, Лече вече е лидер

Отборът на Лече, където играят младежките национали на България Антонио Вутов и Радослав Цонев, вече е едноличен лидер в първенството Лега Про-група С, третото ниво на италианския футбол. "Джалоросите" разбиха с 3:0 Виртус Франкавила в мач от 9-ия кръг на първенството и вече имат актив от 23 точки. Досегашният лидер Фоджа бе разбит с 1:4 от Юве Стабия, като остана на второ място с 20 точки. Цонев бе титуляр за първи път през този сезон, като остана на терена до 83-ата минута,  но впечатли всички с изявите си, докато Вутов бе на пейката през всичките 90 минути.

Над 12 600 тифози на "Виа дел Маре" станаха свидетели на рецитала на Торомино, който вкара хеттрик след голове в 16-ата, 59-ата и 72-ата минути. Цонев бе заменен под бурните аплодисментите на тифозите от Маймоне в 83-ата минута. Той бе в основната на второто попадение, а в 62-ата минута след фаул срещу него гостите останаха с 10 човека

След голмайстора на "жълто-червените" Торомино всички най-високи оценки в местните медии са за Ради Цонев, който получи 7,5 по десетобалната система.

"Изненадата в титулярния състав, заедно с Друди, бе между най-добрите на терена със страхотен мач, като не престана да пресира противниците от първата до последната минута докато бе в игра. Отне множество топки, нямаше грешка в подаванията, като не се броят отличните двойни подавания с Лепоре, което доведе до второто попадение. Техниката му е гаранция, като даде много сериозна заявка за титулярно място в бъдещето. Спечели всички", пишат медиите в Лече за представянето на Цонев.