Поморие свали ЦСКА-София 2 от върха в "Б" група

В мач от IX-тия кръг на Втора Професионална лига футболистите на Поморие се наложиха с 2:1 над лидера ЦСКА-София 2.

Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев започнаха много активно и до 5-ата минута два пропуска направи Антон Иванов.Превесът на поморийци беше материализиран в 28-та минута, когато Майкъл Тевия откри резултата с глава след центриране на Милен Танев от пряк свободен удар. Секунди преди почивката Ахмед Ахмедов удвои след индивидуален пробив през центъра.

През втората част “червените” опитаха да отвърнат на удара и в 57-ата минута Милчо Ангелов намали с глава. Това бе осми гол за младежкия национал от началото на сезона. За повече обаче гостите нямаха сили и мачът приключи при 2:1.

Близо 1000 зрители приветстваха ценната победа на поморийци, която беше трета от началото на първенството и ги изкачи в средата на временното класиране.

Следваща среща ОФК Поморие гостува на ПФК Витоша (Бистрица) на 23.10. /неделя/ от 14:45 часа.