Пламен Константинов и Локо (Новосибирск) с 4 от 4 в Суперлигата на Русия

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него руски тим Локомотив (Новосибирск) записаха 4-а поредна победа в местната Суперлига. Момчетата на Константинов надиграха вкъщи НОВА (Новокуйбишевск) с 3:1 (25:16, 25:23, 19:25, 25:19) в мач от 4-ия кръг, игран този следобед.

По този начин Локо (Новосибирск) остава на второ място във временното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача, с колкото е и шампиона Зенит (Казан) начело, но с 12 точки. В следващия 5-и кръг на Суперлигата волейболистите на Локомотив гостуват на Урал (Уфа). Срещата е следващата неделя (23 октомври).

Най-полезен за Локомотив бе капитанът Лукаш Дивис с 21 точки (1 блок, 3 аса, 74% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане), а Сергей Савин добави още 18 точки (1 ас, 52% ефективност в атака и 6% перфектно посрещане) за победата. За тима на НОВА над всички бе Никита Алексеев със страхотните 30 точки (1 ас и 64% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

"С Кавика Шоджи играта се получаваше в първите два гейма, но след това трябваше да се направи промяна. Мисля, че той искаше да опрости играта, за да запази някои настройки, но вече беше почнало да ни спада посрещането. Това бе основния ни проблем в третия гейм, който не премина по план. Днес не съм много доволен от играта на блокада, направихме много грешки на този елемент. Трябва да помислим над това, защото такъв голям процент грешки на блок не допускаме. След спечелената втора част се отпуснахме в третия гейм, защото вероятно решихме, че победата е в наши ръце. А НОВА се бори до края, затова трябва да им отдадем необходимото уважение", коментира Пламен Константинов след мача.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - НОВА (НОВОКУЙБИШЕВСК) 3:1 (25:16, 25:23, 19:25, 25:19)
ЛОКОМОТИВ: Кавика Шоджи 2, Николай Павлов 16, Лукаш Дивис 21, Сергей Савин 18, Илияс Куркаев 11, Алексей Самойленко 2 - Ерик Шоджи-либеро (Станислав Еремин 1, Вячеслав Тарасов, Максим Белогорцев, Сергей Червяков, Иван Лукяненко 1)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
НОВА: Валентин Стрилчук 2, Никита Алексеев 30, Дмитрий Макаренко 6, Александър Болдирьов 11, Иван Козицин 3, Владимир Семщиков 5 - Евгений Галатов-либеро (Павел Авдоченко, Павел Зайцев, Иван Подребинкин 1, Артьом Довган, Фьодор Воронков, Алексей Липезин-либеро)
Старши-треньор: Константин Брянский.