Петев: Победите са единствената формула за излизане от кризата

Динамо (Загреб) има поредното си сериозно изпитание в Шампионската лига във вторник, като приема Севиля. Това ще бъде дебют на българския треньор Ивайло Петев в групите на най-комерсиалния турнир, след като постигна преди два дни и първа победа в местното първенство- 1:0 над Славен Белупо като гост.

"През първото полувреме не изглеждахме така, както искам. Славен Белупо се защитаваха отлично, нямаше никакъв шанс да използваме шансовете си. Бяхме и доста бавни в работата с топката, но след почивката се поправихме. Взехме три точки и в този момент от развитието на отбора това е най-важното, коментира Петев.

"Разбира се, това е начинът за излизане от кризата. Няма друга формула, освен победите. Мисля, че използвахме този момент по най-правилния начин, но все още имаме много работа за вършене, добавя бившият национален селекционер на България.

Той поздрави футболистите си за победата и раздаването, а също така и благодари на публиката, която е пътувала до Копривница и е подкрепила Динамо. След това обаче се настройва за мача със Севиля във вторник.

"Ще се постарая да направя всичко необходимо, за да изглеждаме по-добре. Ако ни се отдаде възможност, ще се опитаме да вземем нещо от противника, който е много силен, добави Петев. Севиля-четирикратен шампион в Лига Европа, има 4 точки от първите два мача в група Н. Динамо е без актив и без отбелязан гол. "Ще се борим и ако можем, ще изненадаме Севиля".