Зенит си отдъхна чак в последната минута (видео)

Зенит очаквано не сгреши при гостуването си на Урал и след победа с 2:0 в среща от 10-ия кръг отново се изравни със Спартак (Москва) на върха на класирането в руската Премиер лига. Успехът на питерци обаче до последно висеше на косъм. Олег Шатов вкара на бившите си съотборници за 1:0 в 22-ата минута, но след това домакините имаха няколко възможности за изравняване. Едва секунди преди края резервата Артур Юсупов реши всичко с второ попадение за отбора на Мирча Луческу.

Тимът от Екатеринбург е чак 11-и в таблицата, но днес се представи достойно срещу далеч по-силния си съперник. В 66-ата минута Александер Ставпец вече виждаше топката в мрежата на Юрий Лодигин, но намиращият се на голлинията Николас Ломбертс успя да изчисти. Тъмнокожият Чисамба Лунгу също стреля опасно в 85-ата минута, но и той нямаше късмет.

Междувременно Александър Кокорин и Артьом Дзюба пропуснаха чисти положения на другата врата, като вторият дори не успя да реализира сам срещу Николай Заболотний в 89-ата минута. Все пак секунди по-късно Кокорин асистира на Юсупов на празна врата и Зенит изкова победата.