Томас Люти и Енеа Бастианини се поздравиха с победи в Гран при на Япония

Швейцарецът Томас Люти спечели победата в Moto2 за Гран при на Япония. С нея състезателят на Kalex запази теоретичните си шансове за краен триумф във втората по престиж надпревара в света на пистовия мотоциклетизъм. Люти спря хронометрите на 42 минути 45.864 секунди, като изпревари с 0.4 секунди втория Йоан Зарко от Франция (Kalex). Трети завърши италианецът Франко Морбидели (Kalex), който изостана на шест секунди от победителя Люти. В генералното класиране водач с 222 точки три кръга преди края е Зарко, следван от испанеца Алекс Ринс с 201 точки и Томас Люти със 179.

В клас Moto3 победата взе италианецът Енеа Бастианини с Honda, който даде време 39 минути 24.273 секунди. Само на 17 хилядни от него се нареди южноафриканецът Брад Байндър с КТМ, а на почетната стълбичка се качи и представителят на домамините Хироки Оно с Honda. В генералното класиране Байндър, който си осигури титлата предсрочно, има аванс от цели 105 точки пред втория Бастианини. Южноафриканецът има 269 пункта, докато италианецът е със 164. Трети със 143 точки е испанецът Хорхе Наваро, който се състезава с Honda.