Криля Советов отнесе здрав пердах в Казан (видео)

Рубин постигна трета поредна домакинска победа в Премиер лигата и се утвърди в средата на класирането. Казанци разбиха с 3:0 Криля Советов, който в миналия кръг взе първата си победа, но все още е в зоната на изпадащите.

Старши треньорът на Рубин Хави Грасия отново заложи на различен състав. Този път в предни позиции започнаха Джонатас и Рубен Рочина и привлечените от Примера дивисион футболисти не разочароваха своя наставник.
Домакините изиграха силно първо полувреме и пропуснаха ранни шансове да поведат чрез Елмир Набиулин и Денис Ткачук. Криля Советов обаче направи няколко чудесни контри и при една от тях малко не достигна на Йоан Моло да засече прострелно центриране на Йоан Моло. В 38-ата минута Набиулин намери в наказателното поле Максим Канунников и той не остави шансове на Гиорги Лория.

В началото на втората част Рубин заби два бързи гола, с които реши всичко в своя полза. Първо Ткачук и Рочина изскочиха зад защитата на самарци и испанецът се разписа за 2:0, а в следващата атака Рочина изведе на скорост Джонатас и той хладнокръвно насочи топката в мрежата.
До края на мача и двата тима пропиляха по няколко добри положения. Сергей Рижиков спаси опасни удари на Сергей Кирниленко и Кристиан Паскуато, а Мийо Цакташ не успя да направи победата на Рубин още по-изразителна.

В следващия кръг Криля Советов посреща Арсенал (Тула), а Рубин гостува на Терек.