И този път победата избяга на Байерн (видео + галерия)

Във втори пореден кръг в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) не успя да спечели, след като днес завърши 2:2 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт). Ариен Робен вкара за баварците още в 10-ата минута, но две минути преди почивката Шаболш Хущи изравни за 1:1. В 62-ата минута отново Йошуа Кимих беше точен и мюнхенци пак поведоха в резултата, но в 78-ата минута Марко Фабиан пак изравни, макар да беше в засада. Двата тима удариха и по една греда.

От 65-ата минута Айнтрахт играеше с човек по-малко след изгонването на голмайстора Хущи, но и това не помогна на съперника. Към края на срещата може би грешка допусна и треньорът на гостите Карло Анчелоти, който при числено превъзходство на своя тим извади Робен и пусна защитника Рафиня, а веднага след това домакините реализираха за 2:2.

Отборът от "Алианц Арена" се препъна и в предишния кръг, когато записа 1:1 с Кьолн у дома. Независимо от това лидерската позиция не е застрашена поне до следващата седмица, но пък "козлите" вече са само на 2 точки разстояние. Общо пък това е трети пореден двубой на германския първенец без победа.

Днес Анчелоти реши да даде почивка на Роберт Левандовски, който в последно време играе на високи обороти както за Байерн, така и за полския национален тим. Това означаваше, че Томас Мюлер започва на върха, а Кингсли Коман и Робен бяха по крилата. Мюлер обаче отново не успя да блесне с нищо, а освен това през първата част му беше разбита веждата, което още повече го затрудни.

Нико Ковач пък заложи на дефанзивна схема с трима централни защитници, но независимо от това отборът му демонстрира атакуващ футбол и имаше доста шансове.

Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн (Мюнхен) 2:2

Играчите в червено излязоха напред в 10-ата минута чрез хубав шут на Робен, но пет минути по-късно Тимъти Чандлър удари греда и показа, че днес Байерн ще има проблеми. След това Матс Хумелс се размина с попадението за 2:0, но неговата ситуация не можеше да се сравнява с последвалите две, които капитанът на "орлите" Александер Майер пропусна с глава. Франкфурт играеше много добре и заслужено в 43-ата минута Хущи прониза Мануел Нойер за 1:1.

На почивката се появи Ренато Санчес за сметка на Чаби Алонсо и това веднага се отрази. В 54-ата Кимих намери Коман, който шутира в страничния стълб. Секунди след това Фабиан провали отлична атака на Айнтрахт, а веднага след това Робен затрудни Лукас Храдецки, за да се илюстрира динамиката в този етап от сблъсъка на "Комерцбанк Арена".

Байерн успя да нанесе своя удар в този открит футбол, след като в 62-ата минута отново Кимих беше точен за 2:1. За младока това е шесто попадение в последните му седем мача.

Три минути по-късно се стигна до спречкване край тъчлинията, при което Хущи посегна да удари Ренато Санчес и заслужи втори жълт картон, с което остави своите с човек по-малко.

Веднага след това се появи и Левандовски и на хоризонта се задаваше победа за Байерн. Решението на Анчелоти да вкара нов бранител обаче като че ли обърка всичко и в 78-ата минута Фабиан насочи кълбото в мрежата, като беше и в засада, но съдиите не я видяха.

До края и двата отбора атакуваха, като Левандовски беше на косъм от попадение в 87-ата минута, но топката профуча край гредата.

След силния старт на сезона Айнтрахт записа трети пореден двубой без победа, но е само на един успех от третото място.

След седмица Байерн приема неудобния от последните си години съперник Борусия (Мьонхенгладбах), като преди това и двата тима имат мачове в Шампионската лига. Франкфуртци пък ще пътуват до Хамбург.