Филип Ривърс №1 по ярдове в историята на Сан Диего

Филип Ривърс излезе под №1 по подадени ярдове в историята на Сан Диего. Куотърбекът на "светкавиците" задмина легендата Дан Фаутс в началото на втората четвърт при победата с 21:13 срещу шампиона Денвър. Ривърс приключи с показатели 18 от 29 за 178 ярда, което оформи общия му актив на 43 094.

Рекордният пас бе уловен от Хънтър Хенри, отбелязал и единствения тъчдаун за победителите. Тайтендът се разписа след точно седем минути игра, но независимо, че водеха през цялото времетраене на срещата Сан Диего трябваше да треперят до последната секунда за изхода й. Денвър отбелязаха десет токи в заключителната част, но Хейл Мери пасът на Тревър Симиян (30 от 50 за 230 ярда) дойде къс.

Загубата свали Денвър (4-2) от върха в АФК Запад. Сезонът на шампионите продължава в нощта на 24 срещу 25 октомври с домакинство на Хюстън. Сан Диего (2-4) пък закрепиха временно поста на треньора Майк МакКой, а идната неделя гостуват на Атланта.